Šiaurės šalių literatūros savaitė progimnazijos bibliotekoje

• Paskelbta: 2022-11-21
  • Kategorija: Renginiai

Lapkričio 14-18 dienomis progimnazijos bibliotekoje buvo organizuojamos veiklos, skirtos Šiaurės šalių literatūros savaitei. Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės tema – ,,Gamta šiaurėje“. Šiaurės šalių literatūrinę savaitę pradėjome skaitymais ,,Auštant“. Antrų klasių mokiniai skaitė paveikslėlių knygą ,,Jei sutiktum lokį“, vėliau aptarėme patarimus, ką daryti ir ko nedaryti, jei miške susitiktum lokį. Su penktų klasių mokiniais buvo skaitoma ištrauka iš švedų rašytojos A. Lindgren pasakojimo apie narsią dviejų brolių meilę, kurios nepajėgia įveikti mirtis. Per skaitymus, skirtus suaugusiems, ,,Sutemų valanda“ buvo skaitoma ištrauka iš P. Svensson ,,Apie ungurius ir žmones“.

Trečių klasių mokiniai dalyvavo literatūrinėje valandėlėje ,,A. Lindgren, kuri gyvena visur“, kurią vedė Raseinių M. Martinaičio viešosios bibliotekos vaikų skyriaus vedėja Jolanta Gudeikytė. Mokiniai labai džiaugėsi, kad turėjo galimybę apžiūrėti lėles-personažus iš skaitytų A. Lindgren knygų, gauti atsakymus į jiems rūpimus klausimus. Literatūrinę savaitę baigėme kūrybinėmis dirbtuvėmis ,,A. Lindgren: nuo knygos iki knygiuko“.

Bibliotekininkė V. Gricienė

V. Gricienė