Apie konkursą ,,Kiek perskaičiau, tiek paaugau"

• Paskelbta: 2022-06-03
  • Kategorija: Renginiai

Paskutinę pavasario dieną Šaltinio progimnazijos bibliotekoje vyko 1-4 klasių mokinių konkurso ,,Kiek perskaičiau, tiek paaugau“ apdovanojimai. Direktorės pasirašytos padėkos buvo įteiktos tiems mokiniams, kurie daugiausiai perskaitė knygų per šiuos mokslo metus mokyklos bibliotekoje. Buvo konsultuotasi su pradinių klasių mokytojais, kaip sekasi mokiniams, perskaičiusiems knygą, ją pristatyti, papasakoti trumpą anotaciją. Konkurso ,,Kiek perskaičiau, tiek paaugau“ geriausiais knygų skaitytojais šiais mokslo metais tapo: 1a klasės mokinė Barbora Bružaitė, 1a klasės mokinys Lukas Jokubauskis, 1b klasės mokinės Ugnė Tamulytė, Kamilė Dambrauskaitė, Viltė Verygaitė,  Evelina Kutkaitė, 1c klasės mokiniai Lukas Paulius ir Ugnius Budraitis, 1d klasės mokinės Liepa Malinauskaitė, Lėja Butkutė, 1d klasės mokiniai Pijus Verpetinskas, Armandas Gramaila, 2a klasės mokinė Aristėja Višniauskaitė, 2b klasės mokinė Benita Janšauskaitė, 2c klasės mokinė Smiltė Globytė, 2d klasės mokinės Steila Šlopšnytė, Rugilė Navickaitė, 3a klasės mokinės Miglė Benkeč ir Aura Gylytė, 3b klasės mokinės Ugnė Klimaitytė,  Estela Šličkutė, 3c klasės mokinys Domas Kubilius, 3d klasės mokinė Izabelė Mockevičiūtė, 3d klasės mokinys Mantas Giedraitis, 4a klasės mokinė Kamėja Bandžinskaitė, 4b klasės mokinė Kamilė Ačaitė, 4c klasės mokinė Paulina Rasa Bradulskytė ir 4d klasės mokinė Aistė Urbonaitė.

Buvo renkamos ir daugiausiai mokyklos bibliotekoje skaitančios klasės. Jomis šiais mokslo metais tapo 1d klasės mokiniai, kurie per pirmąjį šių metų pusmetį perskaitė aštuoniasdešimt  grožinės literatūros knygelių, o per antrąjį mokymosi pusmetį perskaitė net tris šimtus šešiasdešimt  devynias knygeles. Iš viso šiais mokslo metais 1d klasės mokiniai perskaitė net keturis šimtus keturiasdešimt devynias knygeles. Dar tik pradedantys skaityti mokiniai tiek perskaitė, tai kas bus kitais mokslo metais!? Daugiausiai skaitančiais antros klasės mokiniais tapo 2b klasės mokiniai, iš trečiokų daugiausiai progimnazijos bibliotekoje skaitė 3b klasė, o ketvirtokai daugiausiai skaitantys mokosi 4c klasėje.

Yra mokinių, kurie skaito labai daug bet ne mokyklos bibliotekoje: miesto bibliotekoje, namų bibliotekoje ar kitur. Šiais metais labai daug skaitė šie pradinių klasių mokiniai: Gabrielė Petraitytė, Inesa Budriūtė, Gustė Balbieriūtė, Ela Navickaitė, Elada Pundziūtė, Danielius Blinstrubas, Emilis Barauskas (1a klasės mokiniai), Amelija Joneikytė, Tadas Ignatavičius, Emilija Vaidotaitė, Viltė Kaminskaitė, Arielis Simanavičius (1b klasės mokiniai), Gustė Balbieriūtė, Rokas Radavičius, Paulius Vydmantas (1c klasės mokiniai), Karilė Mažintaitė, Tėja Kanapkaitė (1d klasės mokinės), Luka Lurynė, Jokūbas Januška, Liepa Balserytė, Elėja Valinčiūtė (2a klasės mokiniai), Mėja Volfaitė, Deimantas Ruzgas, Vakaris Rimkus (2c klasės mokiniai), Monika Budzinauskaitė, Darija Dabkutė, Ieva Janušaitytė (2d klasės mokiniai), Lėja Petkevičiūtė, Dovydas Viršilas, Liepa Juškaitė, Benas Čepas, Ignas Mažeikis, Izidorius Černiauskas, Mantė Juškytė, Matas Urbonas, Einoras Ragauskas (3a klasės mokiniai), Fausta Gramailaitė, Luka Tamaliūnaitė, Pijus Gotautas (3c klasės mokiniai), Lukas Bužinskas, Dominykas Šilva, Nikita Paplavskiy, Benita Naujokaitytė (3d klasės mokiniai), Adrija Petrokaitė, Margarita Griciūtė, Goda Navickaitė, Elzė Lukoševičiūtė, Augustė Danieliūtė, Eva Pociūtė, Jokūbas Beresnevičius (4b klasės mokiniai), Skaistė Bagdonaitė, Arminas Vaivaras (4d klasės mokiniai).

Galima pasidžiaugti, kad Šaltinio progimnazijos bibliotekoje skaito ne tik mokiniai, bet ir mokyklos bendruomenės nariai Laimutė Bakanienė, Vaida Plučiuvienė, Jolita Marcinkienė, Aušra Čepauskienė, Regina Kalpokienė, Virginija Tamošaitienė, Ida Matelienė, Audronė Bliskienė.

Su mokyklos bibliotekos lankytojais  bibliotekininkė vis diskutuoja, kodėl verta skaityti knygas. Atėnė Bartusevičiūtė, 8c klasės mokinė, padėjo kūrybiškai atskleisti, kodėl verta skaityti knygas, kaip jai tai pavyko, galite išvysti bibliotekoje. Pasak rašytojo J. Tumo-Vaižganto, jei nori rasti gyvenimo kelią, ieškok jo taurių knygų puslapiuose. Artėjančios vasaros proga visiems linkiu atrasti ir patirti skaitymo malonumą!

Bibliotekininkė Vilma Gricienė

S. Tiškuvienė, V. Gricienė