Antrokų projektas "Daigykla iš antrinių žaliavų"

Šiais mokslo metais antrokai vykdė projektą „Daigykla iš antrinių žaliavų“. Projekto tikslai:

●      Susipažinti  su būdais apie tikslingą antrinių žaliavų panaudojimą buityje, augalų priežiūrą.

●       Ugdyti atsakingą sprendimų priėmimo bei bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijas.

Projekto metu mokiniai peržiūrėjo filmukus apie rūšiavimą, vyko pokalbiai bei bandymai apie daigykloms tinkamas antrines žaliavas, augalams augti reikalingas sąlygas. Mokiniai daigykloms panaudojo plastikinius butelius, senus vazonėlius, indelius nuo kavos, jogurto, grietinės, dėžutes nuo daržovių, mėsos, gamino iš lentelių. Daigyklai dekoruoti naudojo sagas, plastiko buteliukus, siūlus, servetėles, kiaušinių dėkliukus, kartono likučius, modeliną. Į daigyklą pylė žemę, kurios pasikasė iš šiltnamio, daržo, nusipirko parduotuvėje augalams skirtos žemės, ieškojo kurmiarausių. Sėjo: salotas, ridikėlius, pupas, žirnius, moliūgus, agurkus, pomidorus, pipirnę, krapus, velykų žolę, čiobrelį, svogūną, braškę, avokadą,  sulfiniją, petuniją, arbūzus, melionus. Augalus prižiūrėjo, stebėjo augimo pokyčius, kuriuos fiksavo stebėjimo lape. Paaugusius augalus persodino į šiltnamį, daržą. Mokiniai savo projektinius darbus pristatė klasės draugams. Antrokai apibendrino gautas žinias ir padarė išvadas:

●       Daigykloms gaminti galima panaudoti bet kurią antrinę žaliavą.

●       Reikia priežiūros: saikingai laistyti, sukinėti vazonėlį, saugoti nuo naminių gyvūnų.

●       Velykų žolė ir pipirnė greitai peraugo.

●       Persodinti daigai ne visi prigijo (buvo šalta, šaknis nukando grambuoliai).

Raimonda Latvienė, Rima Krivickienė, Aušra Čepauskienė, Meilė Radavičienė

Antrokai