Kalbos diena progimnazijoje

• Paskelbta: 2024-06-19
  • Kategorija: Renginiai

Birželio 17 d. progimnazijoje buvo organizuotos Kalbos dienos veiklos. 5-8 kl. mokiniai per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas susipažino su keliaujančiu per Lietuvą Didžiuoju lietuvių kalbos žodynu, kuris iki mokslo metų pabaigos bus mūsų progimnazijos bibliotekoje. Keliaujančio per Lietuvą žodyno akciją sugalvojo Daugvardas Noreikis, kuriam svarbi lietuvių kalba. Šios akcijos tikslas – ne tik demonstruoti Lietuvių kalbos didžiojo žodyno tomus, bet priminti žodyno istoriją, reikšmę bei lietuvių kalbos, kaip vienos seniausių iš gyvųjų baltų prokalbės kalbų, unikalumą. Džiaugiamės turėdami galimybę vartyti vieną didžiausių žodynų pasaulyje, kurį sudaro 20 tomų. Juose aprašyti apie pusė milijono lietuvių kalbos žodžių, žodyno apimtis - 22 tūkstančiai puslapių.

Per 4-5 pamokas mokiniai kartu su klasių vadovais kūrė plakatus ,,Kelionės“. Kūrybiškai pristatė savo išvykas, žygius, kurie vyko per šiuos mokslo metus. Kviečiame pasigrožėti sukurtais mokinių darbais. Jie eksponuojami antrame aukšte, prie mokytojų kambario. Visiems įspūdingų kelionių vasarą!

lietuvių k. ir literatūros mokytojos

lietuvių k. ir literatūros mokytojos