Pamoka kitaip

• Paskelbta: 2021-10-28
  • Kategorija: Renginiai

Spalio 25 dieną mokyklos šeštokai turėjo galimybę pabendrauti su aštuntoku Reinoldu Kelpša iš Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro. Mūsų mokykla dalyvauja įvairiose veiklose apie klimato kaitos mažinimą ir šis susitikimas dar kartą pademonstravo vaikams, kaip kiekvienas iš mūsų galime kūrybiškai prisidėti prie aplinkos švarinimo. „Mane liūdina kaip žmonės netausoja gamtos“ - tai Reinoldo žodžiai. Jis ir kovoja, kaip vienas lauke karys, ir nuveikia daug gražių ir gamtai naudingų veiklų.

Vaikinas, turėdamas visišką regėjimo negalią, iš spalvotų kamštelių turi idėją sukurti didžiulį paveikslą apie baltų ženklus. Jam reikia 30 000 kamštelių, šiuo metu dar 7000 trūksta. Manau, mes galim jam padėti. Tai ne vienintelė veikla, kuria jis mažina taršą. Dar jis iš pakavimo dėžių kartono kuria piešinius-knygų iliustracijas. Šeštokų pokalbyje su Reinoldu buvo paliesta ir jo kasdienybė - kaip jis dirba kompiuteriu, kaip kuria piešinius ir daro garso įrašus. Visi pajautėme jo pozityvią energiją, norą dalintis ir jo džiaugsmą gyvenimu. Šeštokai susidomėję, su nuostaba akyse klausėsi ir po pamokos dalinosi įspūdžiais, kad šis susitikimas privertė susimąstyti apie save ir savo požiūrį. Tikimės, kad mums pavyks susitikti su juo, nes Reinoldas pažadėjo mums pravesti edukaciją. Laukiame.

Gileta Barakauskienė, biologijos mokytoja metodininkė