Ekonomika-Ekologija-Estetika

• Paskelbta: 2021-10-19
  • Kategorija: Renginiai

Šaltinio progimnazijos bendruomenė kiekvieną dieną formuoja savo  požiūrį į ekologišką supančią aplinką.

Spalio 18-24 dienomis prisijungė prie Aplinkos ministerijos rengiamos akcijos Klimato savaitė 2021.

Mokiniai  buvo mokomi kritinio mąstymo, ieškojo sprendimų, kaip galima sustabdyti maisto švaistymą, ką galima pagaminti iš maisto likučių. Diskutavo, kaip kiekvienas gali prisidėti prie klimato kaitos mažinimo, atliekų surinkimo ir perdirbimo.

Išvykoje po Raguvos mišką septintokai, padedami girininko Raimondo Juzikio, ne tik susipažino su miško gyvenimo ciklais, medžių amžiaus, aukščio skaičiavimais, veiksniais, mažinančiais oro taršą, bet ir patys praktiškai prisidėjo – sodino mišką.

Susieti kūrybingumą ir kritinį mąstymą mokiniams teko technologijų ir dailės pamokose, ieškant būdų, kaip kūrybiškai panaudoti antrines žaliavas, mažint vartotojiškumą.

Progimnazijoje nuolatos siekiama, kad bendruomenės nariams aplinkosauga būtų ne tik vadovėlio sąvoka, bet ir tam tikri veiksmai: medžių sodinimas, atliekų rūšiavimas ir rinkimas, vartotojiškumo mažinimas, antrinis žaliavų perdirbimas ir kt.

Jolanta Stankaitienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Jolanta Stankaitienė, Reda Stulgytė, Aldona Kukulskienė