STEAM išvyka

Balandžio 6 d. 3b ir 3c klasės mokiniai apsilankė Šiaulių STEAM centre. Vyko trys edukaciniai užsiėmimai.

„Magnetiniai ančiukai“ edukacijos metu mokiniai stebėjo įmagnetintų kūnų stūmą ir trauką, patikrino, kurias medžiagas traukia magnetai. Naudodami magnetą ir geležies drožles, išgavo įvairius ornamentus, raštus. Praktiškai įmagnetinę smeigtukus, pasigamino magnetinius ančiukus ir išbandė įmagnetinimo reiškinį.

„Nepažintas mikropasaulis: pamatyk nematomą” veiklos metu mokiniai susipažino su mikroskopų sandara, jų rūšimis, mokėsi naudotis mikroskopu, praktiškai gamino didinimo sistemą. Stebėjo mikropreparatus ir kitus objektus pro skirtingus mikroskopus, analizavo ir lygino skirtingais mikroskopais gautus vaizdus.

„Paslaptingas elektros pasaulis” veiklos metu vaikai mokėsi įelektrinti kūnus, praktiškai išbandė įelektrinimo reiškinius, atskyrė pipirus nuo druskos, išmoko magiškai nukreipti vandens srovę ir sukūrė „gyvatėlių“ šokį. Po edukacijų trečiokai kartu su mokytojomis išbandė interaktyvią šokių sistemą. Šokdami lavino greitą reakciją, pusiausvyrą, dėmesį.

Grįžę į Šaltinio progimnaziją jaunieji tyrinėtojai aptarė edukacinių veiklų metu įgytas žinia, vieni su kitais pasidalino atliktų bandymų išvadomis.

Aušra Čepauskienė, Rima Krivickienė

Aušra Čepauskienė, Rima Krivickienė, Ida Matelienė