Aplinka, skatinanti mokytojų bendradarbiavimą

Progimnazijos pedagogų komanda, dalyvaudama projekte "Dirbtinis intelektas mokyklose: mokymosi analitikos plėtojimo scenarijai modernizuojant bendrąjį ugdymą Lietuvoje“, turi galimybę naudotis šiuo metu lituanizuojama Norvegijoje sukurta platforma Learnlab, tinkama kalbiniam, socialiniam ir gamtamoksliniam ugdymui visoms amžiaus grupėms. Leanrlab platforma skatina ne tik mokinių, bet ir mokytojų bendradarbiavimą. Integruotos pamokos yra paveikus būdas sudominti mokinius mokomąja medžiaga. Gamtos, anglų kalbos ir informacinių technologijų mokytojos, remdamosi teminės integracijos principu, 5a klasėje organizavo pamoką  „Spalvotas pasaulis“. Pamokoje mokiniai pagilino žinias apie šviesos spektrą, mokėsi paaiškinti, kodėl daiktai spalvoti ir nuo ko priklauso daikto spalva; pakartojo spektro spalvų pavadinimus anglų kalba; mokėsi iš interneto atsisiųsti paveikslėlius, nepažeidžiant autorių teisių.

Mokiniams patiko, kad užduotis galėjo atlikti, naudodamiesi technologijomis, buvo suteikta laisvė rinktis mokomąją medžiagą iliustruojančius pavyzdžius.

Jolanta Stankaitienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Jolanta Stankaitienė