Renkama skubi humanitarinė pagalba

• Paskelbė : Žydrūnas Kapočius
  • Paskelbta: 2024-02-14
  • Kategorija: Kvietimai

Tęsiantis Rusijos karui prieš Ukrainą, Raseinių rajono savivaldybės partneriai iš Žmerynkos rajono, Vinycios srities, Ukrainos, kreipėsi į Raseinių rajono savivaldybę, prašydami suteikti jiems šiuo metu be galo svarbią reikalingą humanitarinę pagalbą.

Atsižvelgdami į šį prašymą, Raseinių rajono savivaldybė ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Raseinių skyrius bendromis jėgomis organizuoja humanitarinės pagalbos surinkimą ir perdavimą nuo karo kenčiantiems Ukrainos žmonėms ir prašo visų neabejingų gyventojų prisidėti daiktais, kurie ypač reikalingi teritorinėms bendruomenėms, teritorinės gynybos batalionams ir sveikatos priežiūros įstaigoms:
•    negendantys maisto produktai (ypač makaronai, medus);
•    trisluoksnės vienkartinės medicininės kaukės, nitrilo pirštinės (be miltelių, S, M, L dydžių);
•    greitieji COVID-19 antigenų testai;
•    turniketai; sauskelnės suaugusiems;
•    terminiai apatiniai drabužiai, kojinės, pirštinės, kepurės;
•    miegmaišiai, patalynės komplektai, jogos kilimėliai;
•    žibintuvėliai, nešiojamųjų dronų įkrovikliai;
•    trifaziai 10 kW, 8 kW generatoriai; vienfaziai 5 kW generatoriai;
•    grandininiai pjūklai (benzininiai ar elektriniai);
•    dviračiai, motoroleriai, skuteriai;
•    lengvieji automobiliai, keleiviniai mikroautobusai, sunkvežimiai ir visureigiai.

Atkreipiame dėmesį, jog tokie asmeniniai daiktai, kaip rūbai, miegmaišiai ar patalynė turėtų būti švarūs, nenaudoti, o technikos priemonės veikiančios ir nesugedusios. Taip pat svarbu paminėti, jog šiai paramai nėra renkamos piniginės lėšos, todėl norint aukoti ir prisidėti, bet neturint galimybės dovanoti didelės vertės prašomus daiktus, kviečiame kooperuotis su draugais, kolegomis, artimaisiais, pažįstamais ir bendromis finansinėmis jėgomis organizuoti tokios paramos nupirkimą bei perdavimą Raudonajam Kryžiui.

Gyventojai skiriamą paramą gali perduoti jiems patogiausiu būdu. Parama priimama:
•    visomis savaitės dienomis 7.00-21.00 val. ukrainiečių humanitarinės pagalbos centre, adresu: Žemaitės g. 6A, Raseiniai (Raudonojo Kryžiaus padalinys, įėjimas iš Raseinių ligoninės kiemo pusės).
•    darbo dienomis 8.00-17.00 val. bet kurioje artimiausioje seniūnijoje (esant poreikiui, seniūnijų atstovai gali surinkti paramą iš gyventojų namų).

Kilus klausimams, maloniai prašome kreiptis į Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Raseinių skyriaus vadovę Almą Kurmauskienę tel. +370 686 51 931.

„Nuoširdžiai dėkojame už laiku suteiktą ir labai reikalingą pagalbą, už supratimą, gerumą, nuoširdumą ir paramą. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mūsų draugais ir partneriais yra tokie jautrūs, dosnūs ir rūpestingi žmonės. Anksčiau gauta humanitarinė parama naudojama pagal paskirtį ir padeda vietos bendruomenėms įveikti karo meto iššūkius“, – oficialiu raštu į Raseinių rajono savivaldybės merą Arvydą Nekrošių kreipėsi Žmerynkos rajono tarybos pirmininko pavaduotojas Viktor Murashko.

Raseinių rajono savivaldybė, verslo atstovai, ūkininkai, įmonės, įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, gyventojai jau ne kartą susivienijo ir teikė humanitarinę pagalbą Raseinių rajono savivaldybės partneriams Ukrainoje – Volodymyre, Voluinės srityje ir Žmerynkoje, Vinycios srityje. Nuo karo pradžios minėtiems užsienio partneriams perduoti du priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir du lengvieji automobiliai; tvarsliavos ir kitos medicinos priemonės; negendantys maisto produktai; generatoriai; drabužiai ir avalynė; higienos priemonės; kuras; miegmaišiai; žibintuvėliai; medicininė įranga ir kitos reikalingos priemonės.

Parama renkama iki vasario 23 d., o vėliau Raseinių rajono savivaldybės ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Raseinių skyriaus atstovai organizuos tiesioginį surinktos paramos perdavimą į Žmerynkos partnerių rankas.