Projektas „Socialinis sufleris Raseiniuose“

ES programos „Europos solidarumo korpusas“ projektas „Socialinis sufleris Raseiniuose“ Raseinių Šaltinio progimnazijoje įgyvendinamas nuo 2021 m. gruodžio mėn. iki 2022 m. spalio mėn. (įskaitytinai). Projekto trukmė – 10 mėnesių.
Ypatingai sudėtingoje situacijoje yra mažiau galimybių turintis jaunimas, patiriantis socialinę atskirtį. Tikime, kad šis projektas padės įtraukti visus mokyklos mokinius į veiklas, užtikrinti, kad kiekvienas mokinys būtų pastebėtas ir turėtų bent 1-ą asmenį, kuriuo pasitiki ir su kuriuo gali pasikalbėti.
Norime, kad mūsų bendruomenė būtų stipri, socialiai atspari. Taip pat norime į bendruomenines veiklas įtraukti tėvus, jaunimo darbuotojus, buvusius mokinius, kurie galėtų mokyklą paversti ne tik mokymosi, bet ir socializacijos, prasmingo laiko erdve.
•    PASIRENGIMO ETAPAS
Projektas prasideda nuo nuotolinio susitikimo, kurio tikslas – pasiruošti trijų dienų mokymams. Vėliau vyksta 3 dienų mokymai, kurių metu tyrinėjami bendruomenės poreikiai + mokymasis naudoti žaidimą, aktyvaus klausymosi įgūdžių. Suplanuojamas visas projektas detaliai, pasiskirstoma atsakomybėmis, aptariama, kas kuriuos renginius ir kada organizuos. Atspausdinta 20 „Socialinio suflerio“ žaidimų ir mokymų metu jie išdalinami. Taip pat išsidaliname 23 poveikio bendruomenei stebėjimo knygeles, kuriose fiksuojami pastebėjimai apie bendruomenę, aprašoma, ką išmokome projekto metu.
•    ĮGYVENDINIMAS
Kiekvienas komandos narys prašomas suorganizuoti po 5-6 renginius (po vieną per mėnesį), į kuriuos pakviečia po 10 asmenų. Tokių bus suorganizuota apie 100 renginių. Šių renginių metu žaidžiamas „Socialinio suflerio“ žaidimas, o jam pasibaigus (žaidimas trunka apie 1 val.), prašoma surašyti pasiūlymus, pastebėjimus savo bendruomenei). Šie pastebėjimai apibendrinami, aptariami komandos susirinkimų metu, pristatomi per konferenciją.
•    ĮVERTINIMAS
Per visą projektą suorganizuosime 6 nuotolinius refleksijos susitikimus. Kartą per mėnesį vyksiančiuose susitikimuose (po 1,5 val.) reflektuojama savo savanorystės patirtis, gaunamas palaikymas ir patarimai iš konsultanto.
Taip pat projekto pabaigoje susitiksime vienos dienos renginiui, kurio metu įvertinsime rezultatus, ką išmokome. Pagal tai bus sukurtas filmukas, savo patarimais galintis padėti ir kitoms Raseinių bendruomenėms.
•    REZULTATŲ SKLAIDA
Paskutinis projekto renginys – bendruomenės konferencija, į kurią tikimės prisikviesti 50-70 asmenų iš įvairių Raseinių organizacijų. Tikimės, kad dalyvaus savivaldybės atstovai. Pristatysime projekto poveikį bendruomenei, mums patiems, apibendrintus žaidimo dalyvių pasiūlymus. Tada moderuosime mažas grupeles po 6-9 žmones, kuriuose reflektuosime gautus pasiūlymus, kaip galima šią patirtį pritaikyti savo veikloje.

Atnaujinta: 2024-02-26
Iki vasaros (1-4 kl.) atostogų liko