Šaltinio progimnazijos bibliotekoje - Šiaurės šalių literatūros savaitės veiklos

• Paskelbta: 2023-11-21
  • Kategorija: Renginiai

Praėjusią savaitę progimnazijos bibliotekoje buvo minima Šiaurės šalių literatūros savaitė. Tai kultūros projektas, kuris skatina puoselėti garsinį skaitymą, šiaurietišką pasakojimą, ugdo mokinių bendrąsias kompetencijas. Kiekvienais metais Šiaurės šalių literatūros savaitė turi vis kitokią temą. Šių metų tema – Kalėdos šiaurės šalyse.

Literatūrinės savaitės veikla prasidėjo nuo mokyklos bibliotekininkės Šiaurės šalių literatūros pristatymo. Vėliau vyko garsiniai skaitymai mokiniams ,,Auštant“ ir suaugusiems ,,Sutemų valanda“. Susibūrę bibliotekoje žvakių šviesoje trečių, ketvirtų, penktų klasių mokiniai skaitė šių metų mokinių skaitymams skirtą ištrauką iš A. Lindgren kūrinio ,,Emilis iš Lionebergos“, o suaugusieji skaitė Ingvild H. Rishøi ,,Stargeitas. Kalėdų pasaka“ ištrauką.

Antradienį Raseinių viešosios M. Martinaičio bibliotekos darbuotoja J. Gudeikytė trečių klasių mokiniams intriguojančiai pasakojo apie Šiaurės šalių rašytojus, pristatė jų knygas, mokiniai galėjo apžiūrėti, pasidžiaugti  knygų herojais-personažais lėlėmis.

Trečiadienį bibliotekoje vyko penktokų, kuriems skaitymas yra vienas iš šaunių laisvalaikio leidimo būdų, literatūrinė popietė ,,Pasimatymas su knyga“. Progimnazijos bibliotekininkė mokiniams papasakojo apie Šiaurės šalių literatūros savaitę, kvietė dalyvauti skaitymo iššūkyje. Mokiniai  gavo užduotį – perskaityti knygą, kurią parašė šiaurės šalių rašytojas, ir kūrybiškai ją pristatyti. Burtų keliu knygas išsirinko patys mokiniai, nežinodami, kokia knyga jiems kliuvo. Buvo susitarta dėl tolimesnių susitikimų.

Trečiadienį, ketvirtadienį ir penktadienį per ilgąsias pertraukas bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvės, jose galėjo dalyvauti visi norintys. Ką pavyko sukurti, galite matyti atėję į progimnazijos biblioteką!

Bibliotekininkė V. Gricienė

Bibliotekininkė V. Gricienė