Edukacinė dieninė vasaros stovykla ,,Skaitau, kuriu, tyrinėju"

• Paskelbta: 2023-06-19
  • Kategorija: Renginiai

Praėjusią savaitę mokykloje vyko edukacinė dieninė 1-3 klasių mokinių stovykla ,,Skaitau, kuriu, tyrinėju“. Joje dalyvavo 30 šaltiniečių. Pirmąją dieną stovyklautojai kūrybinėse dirbtuvėse kūrė stovyklos atributiką, savo pačių portretus, aplankė Raseinių krašto istorijos muziejų, muziejininkė Lina Vapsevičienė papasakojo lietuviškos knygos atsiradimo istoriją. Stovyklautojai grupėse žaidė žaidimą ,,Darbutų kunigaikščio žygis“.

Antrąją stovyklos dieną stovyklautojai klausė VšĮ ,,Atrask Raseinius“ gidės Laimutės Pečkaitienės intriguojančių pasakojimų apie Raseinius, žymiausius šio krašto žmones, seniausius miesto objektus.

Trečią dieną visus sužavėjo poeto Maironio tėviškės muziejai, esantys  Pasandravyje ir Bernotuose. Po senąja, dar poeto Maironio gyvenimą menančia šimtamete pušimi klausėmės gražiausių poeto eilių. Vėliau muziejininkė Gintarė Norkienė mokė pinti tautines juosteles. Pinant prireikė kantrybės, pastangų, bet vieni kitiems padėdami mokiniai nupynė ir pasipuošė tautinėmis juostelėmis.

Ketvirtąją stovyklos dieną lankytasi Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje. Joje dalyvauta edukaciniame užsiėmime ,,Knygos kelias į mūsų namus“, kiek vėliau buvo kuriamos pačių mokinių rankomis mažos knygelės, skirtos Raseinių 770-ųjų metų jubiliejui paminėti. Po knygelės kūrimo buvo galima apžiūrėti visas bibliotekos erdves, kurios skirtos mažiesiems skaitytojams (buvo galima apžiūrėti literatūrinių personažų parodą, knygas, parašytas Brailio raštu). Labiausiai visiems patiko Sensorikos kambarys, iš kurio nesinorėjo išeiti.

Visą savaitę buvo pildomas  refleksijos lapas, kuriame reikėdavo mokiniams atsakyti į klausimus, atlikti skirtas užduotis. Stovyklaujant buvo garsiai perskaityti Raseinių krašto poetų Maironio ir Marcelijaus Teodoro Martinaičio eilėraščiai, baladės, mintyse kiekvienas galėjo susikurti savąjį baladžių veikėją Kukutį. Taip pat buvo skaitytos Simono Stanevičiaus pasakėčios, deklamuoti eilėraščiai, kurti knygų skirtukai, gamintos knygelės savo miestui.

Paskutinioji stovyklos diena buvo skirta pramogoms. Po pusryčių vyko stovyklos protmūšis, kuriame ,,virė“ azartiška kova. Pasitikrinta, ko išmokta per visas stovyklos dienas. Lauke vyko linksmosios, netradicinės estafetės, buvo galima šokinėti batute, o vėliau vyko tikras vandens mūšis. Vasara – puikiausias atostogų metas, tad visi, aptarę stovyklos patirtis, išsiskirstė džiaugtis vasara!

Viktorija, Jolita, Vilma, stovyklos vadovės

Viktorija Globienė, Jolita Marcinkienė, Vilma Gricienė