Šaltinio pedagogai rengiasi diegti atnaujintą ugdymo turinį progimnazijoje

Šaltinio progimnazijos mokytojai aktyviai dalyvauja ilgalaikės programos „Mokyklos bendruomenės susitarimai ir veikimas kartu ugdymo turinio kaitos procese“ mokymuose ir siekia žinių apie principines nuostatas, atnaujinant ugdymo turinį ir tobulinant kompetencijas, reikalingas ruošiantis dirbti pagal atnaujintas bendrąsias programas. Programą sudaro trys moduliai.

Po pirmo modulio „Pokyčiai diegiant atnaujintas bendrąsias programas“ pedagogai metodinėse grupėse išskyrė skirtumus tarp dabartinių bendrųjų programų ir atnaujintų programų, susiplanavo ateinančių mokslo metų metodines veiklas.

Po antrojo programos modulio „Mokyklos pasirengimas dirbti pagal atnaujintas bendrąsias programas. Pasirengimo planavimas ir administraciniai/vadybiniai sprendimai“ pedagogai atliko praktines užduotis: kiekviena metodinė grupė kūrė kompetencijomis grįstos pamokos modelį. Jau sukurti šešių pamokų modeliai.

Metodinėse grupėse susitarta, kurioms kompetencijoms ateinančiais mokslo metais bus skirta didžiausias dėmesys.

Nuo birželio mėn. iki lapkričio mėn. metodinėse grupėse vyks diskusijos „Metodinės pagalbos teikimas pereinant prie atnaujintų ugdymo programų“.

Progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta Stankaitienė ir pradinių klasių mokytoja Jolita Marcinkienė dalijosi praktine patirtimi, naudojant skaitmeninius įrankius, tobulinant mokinių pažintinę, kūrybiškumo ir skaitmeninę kompetencijas.

Jolanta Stankaitienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui