Kalėdinių žaisliukų mainai

• Paskelbta: 2021-11-15
  • Kategorija: Konkursai

Visose Europos Sąjungos šalyse veikiantis tinklas - Europe Direct pakvietė Raseinių Šaltinio progimnazijos pradinukus ir jų mokytojas dalyvauti tarptautiniame kultūriniame projekte “Christmas Tree Decoration Exchange” (“Kalėdinių žaisliukų mainai”).

Pradinukai iš įvairių Europos šalių, vadovaujami savo mokytojų, rudenį pradeda kurti ir gaminti kalėdinius žaisliukus bei išsiunčia juos kitoms projekte dalyvaujančioms pradinukų klasėms (mokykloms). Artėjant šv. Kalėdoms, mokyklas pasieks siuntinėliai su žaisliukais, pagamintais jaunųjų italų, maltiečių, lenkų, vokiečių, belgų, slovakų ir kitų tautų pradinukų. Vyks kalėdinių žaisliukų, kuriuose atsispindės tai šaliai būdinga kultūra ir tradicijos, mainai. Kiekvienoje šiame projekte dalyvaujančioje mokykloje Kalėdų eglutė bus išskirtinė: ją vaikai papuoš žaisliukais, atkeliavusiais iš įvairių Europos pakraščių.

Tai puiki proga vaikams ne tik patiems prisidėti, kuriant kalėdinę nuotaiką, bet ir susipažinti su kitų šalių Kalėdų tradicijomis, suvokti, kiek bendrų vertybių turi skirtingų tautų žmonės, bei įvertinti, kaip išsiplečia bendravimo ratas, jei moki užsienio kalbą.

Kristina Vileišienė

Kristina Vileišienė