Virtuali galerija „Istorinė 1991 m. Sausio 13-oji vaikų piešiniuose“

Projektas, skirtas supažindinti visuomenę su tokia Sausio 13-ąja, kokią ją tais lemtingais 1991 metais pamatė ir suprato įvairaus amžiaus Lietuvos vaikai.

1991 metų sausio 13-osios naktį Vilniuje, norėdami užimti televizijos bokštą, Rusijos kariuomenės tankai įvažiavo į susibūrusią beginklių žmonių minią. Kruvinasis sekmadienis pareikalavo keturiolikos aukų, buvo sužeista daugybė žmonių.

Tais pačiais metais šalyje buvo paskelbtas piešinių konkursas Sausio 13-osios tema. Skirtingo amžiaus vaikai iš visos Lietuvos, piešiniuose ir rašiniuose reikšdami savo rūpestį, nerimą, liūdesį, tikėjimą ir viltį, bandė perteikti šį istorinį momentą, atskleisti savo jausmus ir požiūrį.

2018 metais dalis piešinių kartu su istorinėmis nuotraukomis sugulė į knygą „Istorinė 1991 m. Sausio 13-oji vaikų piešiniuose“ (sudarytoja Evelina Bukauskaitė), o visus juos galima išvysti šioje virtualioje galerijoje.

Net neabejojame, jog muziejuje saugomi piešiniai yra tik dalis visų 1991 metais mokyklose ir vykusiuose konkursuose sukurtų darbų. Tikėtina, jog didelė dalis jų iki šiol yra saugomi mokyklų muziejuose, archyvuose.

Virtualioje galerijoje rasite mūsų mokyklos mokinių (tuomet Raseinių 3-ioji vidurinė mokykla) piešinius. 

SPAUSK ČIA IR IEŠKOK SAVO PIEŠINIO


 

Autorius:
Parengė istorijos vyr. mokytojas Arnas Zmitra pagal LNM informaciją

Nuotraukos:
Lietuvos nacionalinis muziejus

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas