Renginiai

Susitikimas su rašytoja Igne Zarambaite

Gegužės 15 d. į PUG klasę buvo pakviesti aktyviausi 2-4 klasių skaitytojai. Manau, kad ši diena mokiniams ilgai išliks atmintyje, nes jų laukė siurprizas -  rašytoja Ignė Zarambaitė ir Raseinių M. Martinaičio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolanta Gudeikytė. Renginio pradžioje už aktyvų skaitymą, rašytoja ir mokyklos bibliotekininkė įteikė mokiniams progimnazijos padėkas.

Rašytoja prisipažino, kad ne tik rašo knygas, bet ir piešia, gamina lėles, puošia savo namus meniškomis interjero detalėmis, mėgsta fotografuoti, turi pjūklą, kaltą, sugeba pasidaryti vieną kitą baldą, laisvalaikiu žaidžia futbolą, kaip pati sako, kad už futbolo rungtynes turi daugiau padėkų, nei už knygų rašymą. Savo kūryba ir gebėjimais ji mielai dalijasi su kitais literatūriniuose ir edukaciniuose susitikimuose, padeda vaikams atrasti saviraiškos galimybes. Ignė pabrėžė, kad niekada nevėlu ieškoti savo svajonių darbo ir apčiuopti tikrąjį pašaukimą, net jei tektų patirti daugybę naujų pradžių. Svarbu atrasti veiklą, kuri patinka, džiugina ir skatina judėti į priekį.

Susitikimo metu viešnia pristatė savo knygas, demonstravo piešinius ir fotografijas, suorganizavo žaismingas didžiausias muilo burbulo pūtimo ir futbolo kamuolio laikymo ore varžybas. Jų nugalėtojai buvo apdovanoti naujausia knyga ,,Stebuklingi senelio batai”. Kūrybinėse dirbtuvėse vaikai iš vilnos ir siūlų susikūrė po žaismingą, mielą Kaukutį, kuris turės saugoti ir ginti savo šeimininką. “Kad lėlytė atliktų savo paskirtį, dirbti reikia nusiteikus geranoriškai ir džiaugsmingai“, - teigė visam kūrybos procesui vadovavusi Ignė. Vaikams beliko namuose sugalvoti Kaukučiui vardą ir įdėti širdelę, nes, anot rašytojos, kiekviena kuriama lėlė ją tiesiog privalo turėti.

Linkiu, kad ateinančiais mokslo metais aktyviausių skaitytojų gretas papildytų dar daugiau mokinių, visi patirtų ne tik skaitymo malonumą, bet ir nepamirštų svajoti, ieškoti savo tikrojo pašaukimo, juk ir H. de Balzakas rašė: „Knyga gyvybinga tik tuo atveju, kai jos siela veržiasi į ateitį“.

Bibliotekininkė Ida Matelienė
Ankstesnės naujienos


Mūsų berniukų ( gim.2004 ir jaunesni) krepšinio komanda dalyvavo  zoninėse varžybose, kurios vyko Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje. Varžybose teko susirungti su metais vyresniais ir visa galva aukštesniais šeimininkų ir Šeduvos (Radviliškio raj.) žaidėjais.

 

Gegužės 10-12 d. mokyklos šaulių būrelio nariai dalyvavo rajoninėje stovykloje Šiluvoje. Šauliai tobulino žygiavimo ir rikiuotės užduotis, šaudymo įgūdžius, mokėsi suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiajam, susipažino su priešgaisrine technika ir jos galimybėmis. 

Gegužės 4-toji - Šv. Florijono diena. Ši diena Lietuvoje buvo minima iki Antrojo Pasaulinio karo, atkūrus nepriklausomybę ji vėl tapo ugniagesių - gelbėtojų profesine švente. 

Balandžio 26 d. Vilnius Tech Park konferencijų centre vyko mokyklų pokyčių istorijų pristatymai tema ,,Pokyčių istorijos mokyklose: ką gali bendruomenė'' Pranešimą skaitė etikos mokytojas Linas T. ir pradinių klasių mokytojas Žydrūnas K. 

Kiekvieną pavasarį, kai sugrįžta paukščiai ir atgyja gamta, gėlių žiedais pasipuošia laukai ir pievos, Raseinių Šaltinio progimnazijoje vyksta šventė ,,Mokyklos garbė“.