Renginiai

Augu su pasaka 2019

„Kartu su pirmu oro įkvėpimu ir su pirmu motinos pieno lašu gavau gimtą kalbą. Kalbą, kuri yra viena seniausių kalbų pasaulyje. Ir ne tik aš ją gavau, bet ir tu, ir jūs… Tai turtas, kurio neįmanoma išmatuoti jokiais pinigais, jokiais deimantais“. (Angelė Jurevičienė)

Vasario 28 dieną Raseinių Šaltinio progimnazijoje penktą kartą vaikų lūpose atgijo lietuvių tautosaka. Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų pradinių (3-4) klasių mokinių kūrybinio konkurso „Augu su pasaka“ dalyviai nusikėlė į pasakų pasaulį, kuriame apsigyveno vaikų sukurti pasakų herojai.

Laureatai sekė savo pasakų ištraukas, o Raseinių Šaltinio progimnazijos 1b, 1d, 3a ir 4a klasių jaunieji aktoriai jas inscenizavo.

Mintimis apie kūrybinius darbus pasidalino vertinimo komisijos narė - Šaltinio progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Neringa Viršilienė. Atrinktos šešios pasakos. Laureatais tapo Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos mokinė Gustė Taučaitė („Draugų kelionė“, mokyt. Ramutė Mockuvienė), Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos mokinys Deividas Baltrušaitis („Kiškis ir jo draugai“, mokyt. Raigeda Buzienė), Raseinių Šaltinio progimnazijos mokinė Ieva Lupeikytė („Geri darbai puošia“, mokyt. Raimonda Latvienė), Marijampolės ,,Šaltinio‘‘ pagrindinės mokyklos mokinė Eva Degutytė („Laimės balionai“, mokyt. Elvyra Vingelienė), Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos mokinė Emilija Savickaitė („Juokas – galingas ginklas“, mokyt. Dalia Kosienė), Šiaulių „Jovaro“ progimnazijos mokinys Lukas Ivanauskas („Stebuklinga lazdelė“, mokyt. Aušra Simavičiūtė).

Laureatai buvo apdovanoti Raseinių švietimo pagalbos tarnybos direktoriaus diplomais ir atminimo dovanomis. Konkurso dalyviai džiaugėsi pasakų ir spalvinimo knyga, kurioje buvo sudėtos 34 jų kurtos pasakos, iliustruotos Raseinių Šaltinio progimnazijos mokinių. Renginio pabaigoje visų dalyvių laukė staigmena – jubiliejinis tortas.

Konkurso organizatoriai dėkoja rėmėjams: Raseinių Šaltinio progimnazijos 1d, 3a ir 4a klasių tėvams Vilmai ir Algirdui Urbonams, Ilonai ir Andriui Šilvams, Ingai ir Ričardui Petravičiams, Linai ir Konstantinui Petrauskams, Vitoldai Valentonei, Aušrai ir Artūrui Rauličkiams.

Renginio organizatorės - mokytojos Aušra Čepauskienė, Rita Diržienė, Regina Kalpokienė, Giedrė Matusevičienė 

 
Ankstesnės naujienos


Lietuvos valstybės atkūrimo 101 – ąsias metines Šaltinio progimnazijos bendruomenė paminėjo organizuodama įvairias veiklas. Vasario 15 dieną vyko pilietinės akcijos ,,Trispalvė gimtajam miestui“, ,,Trijų spalvų istorija“, kurias organizavo klasių vadovai, minėjimas-koncertas ,,Aš, tu ir Lietuva“.

Lietuvių liaudies patarlė sako: ,,Viščiukus skaičiuojame rudenį“. Kiekvienų metų spalio mėnesį prasideda metų knygos rinkimai. Metų knygą renka ir mūsų progimnazijos mokiniai.

Vasario 7 d. keturi Raseinių Šaltinio progimnazijos 7-8 klasių mokiniai išbandė viešojo kalbėjimo gebėjimus respublikiniame anglų kalbos oratorių konkurse „Ateities Europa ir mano vaidmuo joje“, kuris įvyko Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje. Konkurse kalbas sakė apie 40 oratorių iš 18 Lietuvos mokyklų. 

Sausio 30 dieną Raseinių Šaltinio progimnazijoje vyko Raseinių rajono ir respublikos Šaltinio vardo bendrojo ugdymo įstaigų pradinių (3-4) klasių mokinių intelektualus komandinis žaidimas-konkursas „Mes – lyderiai“.

Sausis – ir vėl mūsų mokykloje meninio skaitymo konkursas! Šiemet jame dalyvavo gausus būrys jaunųjų skaitovų: Ignas Barakauskas, 5a, Justė Radzevičiūtė, 5a, Gerda Juškytė, 5b, Viltė Žakaitytė, 5b, Emilija Staniulytė, 5b, Aidra Miniotaitė, 5c, Smiltė Mauragytė, 6a, Gerda Juškytė, 6b.