Renginiai

Apie senovės baltus – linksmai ir išradingai

Kovo 7 dieną Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje vyko turininga edukacinė veikla, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Edukacinėje programoje  „Senovės baltų gyvensena“ dalyvavo 3 – 4 klasių mokiniai, o ją vedė VšĮ „Vikingų kaimo“ darbuotojai Judita ir Mindaugas Korsakai, pristatantys savo įstaigą kaip „patyrimų muziejų po atviru dangumi“. Mokyklos bibliotekininkės kvietimu renginyje dalyvavo 3b klasės mokiniai ir mokytoja.            

Programos metu vedantieji supažindino vaikus su senovės apranga, buitimi, maistu, kario gyvenimu ir pramogomis. Kiekvienas renginio dalyvis pasipuošė senovine sermėga, pamatė ir netgi galėjo pasimatuoti puošnius išeiginius rūbus, šiltus apsiaustus, apžiūrėti to meto moterų papuošalus. Vaikai turėjo galimybę paragauti senovėje vartotus maisto produktus: kanapių sėklas, skrudintus kviečius, skaldytus riešutus, kuriuos pirmiau turėjo patys išlukštenti specialiu prietaisu. Valgydami iš senovinių indų, vaikai mokėsi viduramžių etiketo taisyklių. 

Programos metu buvo taikomi įvairūs interaktyvūs metodai: komandinės rungtys, žaidimai, vyko senovinių buities ir karybos rekonstrukcijų „pačiupinėjimai“. Renginio dalyviai vaizdžiai susipažino su to meto kario kasdienybe: turėjo galimybę pajausti tikro kalavijo, ieties ar kariško kirvio svorį, išbandyti skydų sienos jėgą, pasimatuoti ne vieną kilogramą sveriančius geležinius ar odinius šarvus, prisitaikyti įvairių formų šalmus ir skydus. 

Užsiėmimų vedėjai  teigia, kad labai svarbu ir vaikus, ir suaugusiuosius nustebinti, sužadinti jų smalsumą ir įtraukti į pažinimą per pojūčius ir veiklą.

Bibliotekininkė Ida Matelienė
Ankstesnės naujienos


Kovo 6 d. Šaltinio progimnazijoje vyko konkursas ,,Chorų karai – dainuoju Lietuvai“, skirtas minint 29-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo – 1990 metų kovo 11-osios – metines. Šiame renginyje dalyvavo visi Šaltinio progimnazijos 5-8 klasių mokiniai. Skambėjo patriotinės dainos, kurias išradingai pristatė teatro būrelio vaikai (vadovė I. Garšvienė).

Kartu su pirmu oro įkvėpimu ir su pirmu motinos pieno lašu gavau gimtą kalbą. Kalbą, kuri yra viena seniausių kalbų pasaulyje. Ir ne tik aš ją gavau, bet ir tu, ir jūs… Tai turtas, kurio neįmanoma išmatuoti jokiais pinigais, jokiais deimantais“. (Angelė Jurevičienė)

Lietuvos valstybės atkūrimo 101 – ąsias metines Šaltinio progimnazijos bendruomenė paminėjo organizuodama įvairias veiklas. Vasario 15 dieną vyko pilietinės akcijos ,,Trispalvė gimtajam miestui“, ,,Trijų spalvų istorija“, kurias organizavo klasių vadovai, minėjimas-koncertas ,,Aš, tu ir Lietuva“.

Lietuvių liaudies patarlė sako: ,,Viščiukus skaičiuojame rudenį“. Kiekvienų metų spalio mėnesį prasideda metų knygos rinkimai. Metų knygą renka ir mūsų progimnazijos mokiniai.

Vasario 7 d. keturi Raseinių Šaltinio progimnazijos 7-8 klasių mokiniai išbandė viešojo kalbėjimo gebėjimus respublikiniame anglų kalbos oratorių konkurse „Ateities Europa ir mano vaidmuo joje“, kuris įvyko Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje. Konkurse kalbas sakė apie 40 oratorių iš 18 Lietuvos mokyklų.