Renginiai

Respublikinis anglų kalbos 7-8 klasių mokinių - oratorių konkursas Tauragėje

Vasario 7 d. keturi Raseinių Šaltinio progimnazijos 7-8 klasių mokiniai išbandė viešojo kalbėjimo gebėjimus respublikiniame anglų kalbos oratorių konkurse „Ateities Europa ir mano vaidmuo joje“, kuris įvyko Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje. Konkurse kalbas sakė apie 40 oratorių iš 18 Lietuvos mokyklų. Mūsų mokyklai atstovavo 7a klasės mokinė Ugnė Radzevičiūtė, 7c kl. mokiniai Gabija Jociūtė, Rokas Antanavičius bei 8c kl. mokinys Vilimas Butkus. Mokinius paruošė anglų kalbos mokytojos metodininkės Albina Abromavičienė ir Lijana Ivoškienė.
 
Konkurso pradžioje populiari Lietuvos dainininkė ir aktorė Donalda Meiželytė, buvusi Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos mokinė, mokė dalyvius atpažinti ir nugalėti scenos baimę. Aktorė teigė, kad tik nelaimingi žmonės šaiposi iš kitų padarytų klaidų, drąsino nebijoti suklysti, mokytis iš klaidų. Savo kalbą dainininkė baigė gyvenimo credo: „Gyvenkite taip, kad mažos smulkmenos netaptų problemomis, o problemos taptų mažomis smulkmenomis“.
 
Konkurso metu mokiniai išsakė savo mintis apie aplinkosaugos problemas, emigracijos priežastis, savanoriavimo svarbą, ateities karjeros galimybes, švietimą, politiką ir aptarė kitas aktualias temas. Klausantis pasisakymų džiugino mokinių entuziazmas ir noras pakeisti pasaulį, jį padaryti saugesniu, švaresniu ir patrauklesniu, ypač jaunajai kartai. Mokiniai pasiūlė išrasti mikroorganizmus, kurie sunaikintų plastiko atliekas. Siūlė mokslą padaryti nemokamu, jie norėtų, kad būtų išrastos programos, padedančios lengvai išmokti kelias užsienio kalbas. Daug įdomių, originalių idėjų nuskambėjo konkurso metu. 

Šis konkursas buvo puiki galimybė mokiniams ne tik išsakyti savo mintis, bet ir išgirsti kitus, jų idėjas, įgyti patirties lavinant anglų kalbos komunikavimo kompetencijas ir iškalbos meną.
 
Albina Abromavičienė, anglų k. mokytoja metodininkė

 
Ankstesnės naujienos


Sausio 30 dieną Raseinių Šaltinio progimnazijoje vyko Raseinių rajono ir respublikos Šaltinio vardo bendrojo ugdymo įstaigų pradinių (3-4) klasių mokinių intelektualus komandinis žaidimas-konkursas „Mes – lyderiai“.

Sausis – ir vėl mūsų mokykloje meninio skaitymo konkursas! Šiemet jame dalyvavo gausus būrys jaunųjų skaitovų: Ignas Barakauskas, 5a, Justė Radzevičiūtė, 5a, Gerda Juškytė, 5b, Viltė Žakaitytė, 5b, Emilija Staniulytė, 5b, Aidra Miniotaitė, 5c, Smiltė Mauragytė, 6a, Gerda Juškytė, 6b.

Sausio 18-19 dienomis 7-8 klasių šaulių būrelio nariai dalyvavo naktiniame pėsčiųjų žygyje „Klaipėdos sukilėlių keliais“, skirto Lietuvos Šaulių sąjungos 100-mečiui paminėti. Šauliai žygiavo maršrutu Kretinga – Klaipėda.

Kai metų ratas apsisuka, norime apmąstyti praėjusius metus ir padėkoti visiems už nuoširdumą, bendrystę, už aktyvų dalyvavimą Šaltinio progimnazijos gyvenime ir savo darbais prisidedant prie bendruomenės vertybių ir tradicijų puoselėjimo. Tam ir buvo skirtas Padėkos vakaras.

Sausio 12 d. mokyklos šaulių būrelio nariai dalyvavo XXVIII tradiciniame tarptautiniame pagarbos bėgime „ Gyvybės ir mirties keliu“ Vilniuje. Tai buvo puiki galimybė būrelio nariams savo bėgimu pagerbti 1991 metais žuvusiuosius už Lietuvos Laisvę.