6a ir 7a klasių ekskursija į Vilnių

Šiais mokslo metais mes, 7A ir 6A klasės mokiniai, važiavome į ekskursiją, į Vilnių. Ten aplankėme Lietuvos Respublikos Seimą, kur mus pasitiko LR Seimo nariai Valdas Skarbalius ir Darius Ulickas bei nuostabioji jo padėjėja Dovilė Rusytė.

Dar ir dabar gyvename įspūdžiais iš įdomios ekskursijos po Seimo rūmus. Jos  metu pamatėme pagrindinę konferencijų salę, garsiąją Kovo 11-osios Akto salę, kur ir buvo priimtas šis Aktas, jo ekscelencijos A.M. Brazausko salėje apžiūrėjome užsienio šalių delegacijų dovanų ekspoziciją. Pasėdėjome už apvalaus stalo Prezidento salėje ir ypač nudžiugome pamatę Gediminaičių stulpus, papuoštus visų Lietuvos mokinių darytomis trispalvėmis apyrankėmis, tarp kurių buvo ir mūsų nupintos. Ekskursijos pabaigoje Seimo nariai mus pavaišino šokoladiniais saldainiais, kuriuos suvalgėme jau grįžę namo, refleksijos metu per klasės valandėlę diskutuodami ir prisimindami ekskursiją į Vilnių.

Austėja Kuzmarskytė ir Nojus Matelis, 7a klasė

Lapkričio 17 dieną Marijampolės ,,Šaltinio“ pagrindinėje mokykloje vyko konkursas ,,Mes – vyrai“, skirtas Lietuvos kariuomenės dienai, kuri minima lapkričio 23 dieną. Konkurso tikslas – ugdyti jaunuolių patriotiškumo, kūrybiškumo, sveikatingumo, pilietiškumo bei atsakomybės už kolektyvą jausmus. Konkurse dalyvavo Tauragės ,,Šaltinio“ progimnazijos, Panevėžio Šaltinio progimnazijos, Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos, Marijampolės ,,Šaltinio“ pagrindinės mokyklos ir mūsų progimnazijos aštuntokų komandos.

Mūsų dienomis vyksta klimato kaita: didėja temperatūra, kinta kritulių pobūdis, tirpsta ledynai ir sniegas. Manoma, kad šie pokyčiai nesiliaus ir bus vis dažnesni ir smarkesni.

Projekto organizatorių bei mokyklos bibliotekininkių iniciatyva spalio 9 d. mokyklos skaitykloje vyko edukacinė pamoka su dailininke, vaikiškų knygų K.Kubilinsko „Debesėlių tiltas“, I. Vizbaraitės „Karžygiuko istorija“, K. Navako „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“ ir kt. iliustratore Marija Smirnovaite. Susitikime dalyvavo 4a ir 4b klasių mokiniai. Pamokos metu vaikai sužinojo, kaip kuriamos iliustracijos. Dailininkei perskaičius eilėraštį, mokiniai, pasitelkę vaizduotę, turėjo galimybę sukurti eilėraščio iliustraciją. Fantazijos nestigo daugeliui mokinių.

Paryžiuje 1995 metais Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO lapkričio 16-ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena, kuri kasmet minima daugelyje demokratinių šalių.

Lapkričio 12 dieną mokinių tarybos nariai pirmo aukšto fojė po trijų pamokų kvietė visą mokyklos bendruomenę pirkti pačių mokinių keptus pyragus. Akcija susilaukė didelio susidomėjimo. Pyragų pirkėjų buvo labai daug, pyragai išparduoti žaibiškai. Už skanėstus surinkti beveik 95 eurai. Juos mokinių tarybos nariai paaukos Viešosios įstaigos Raseinių ligoninė Vaikų ligų skyriui. Mokinių tarybos nariai dėkoja visiems, kurie prisidėjo prie šios ,,Pyragų dienos“ akcijos.

Mokinių tarybos prezidentė Nikolė Jocytė,  8c klasės mokinė