Komandinė „Šaltinėlio“ olimpiada

Spalio 23 d. Raseinių Šaltinio progimnazijoje vyko respublikinė komandinė jaunųjų matematikų (5-6 klasių mokinių) olimpiada „Šaltinėlio“ taurei laimėti. Olimpiada organizuojama jau dvyliktą kartą. Ja siekiama skatinti mokinių domėjimąsi matematika, ugdyti jų kūrybiškumą, matematinę kultūrą ir mąstyseną.
Olimpiadoje dalyvavo trylika komandų. Tarp jų varžėsi svečiai iš Tauragės ir Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijų, Marijampolės „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos, Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos bei Klaipėdos „Vyturio“ pagrindinės mokyklos.

Kol moksleiviai sprendė olimpiados uždavinius, juos atlydėję matematikos mokytojai klausė Raseinių Šaltinio progimnazijos matematikos mokytojos Silvos Bartusevičienės  paskaitos „IKT etiudai matematikos pamokoje“. Po dviejų valandų įtempto darbo mokiniai turėjo galimybę pailsėti. Juos džiugino ir  žavėjo merginų iš VšĮ Raseinių technologijų ir verslo mokyklos atliekama programa. Grupės vadovė mokytoja Rasa Matulaitė.

Mokytojai tuo metu taisė atliktas komandų užduotis ir nustatė nugalėtojus. Jais tapo Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos komanda, antroji vieta atiteko Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos komandai, tretieji - svečiai iš Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos. Mūsiškiai šiemet – penktieji.

Prizines vietas užėmusioms komandoms įteikti olimpiados nugalėtojų diplomai ir prizai. O pirmąją vietą užėmę panevėžiečiai išsivežė namo ir pereinamąją „Šaltinėlio“ taurę. Kitos komandos buvo apdovanotos padėkos dovanėlėmis.

Dalyviai, kupini teigiamų emocijų, išsiskirstė. Jų laukia nuostabios rudens atostogos.

Tiksliųjų mokslų mokytojos

Raseinių Šaltinio progimnazija įsijungė į projekto „2015 Europos metai vystymuisi: Dalyvauk ir įsitrauk į vystomojo bendradarbiavimo veiklą“ Protų kovų konkursą. Šio konkurso tikslas – paskatinti ugdymo įstaigas paminėti 2015 – uosius Europos metus vystymuisi, įtraukti moksleivius į jiems patrauklią veiklą, suteikiančią žinių apie Lietuvos ir Europos Sąjungos vystomojo bendradarbiavimo politiką.

2015 m. Spalio 21 d. Šaltinio progimnazijoje vyko rajoninis 7-8 klasių anglų kalbos konkursas „Don‘t Worry, Be Happy“. Tai jau tradicija tapęs renginys, kurį ketvirtus metus organizuoja anglų kalbos mokytojos. Konkurse dalyvavo 6 komandos: 3 komandos iš Raseinių Šaltinio progimnazijos (7a klasė, mokytojos Lijana Ivoškienė ir Albina Abromavičienė, 7c klasė, mokytojos Albina Abromavičienė ir Aneta Gagilaitė ir 8c klasė, mokytojos Akvilė Daujotaitė ir Lijana Ivoškienė,) ir 3 komandos iš Raseinių rajono mokyklų (Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos, mokytojas Tomas Gužauskas, Šiluvos gimnazijos, mokytoja Angelė Galinaitienė ir Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos, mokytoja Aušra Šulinskienė). Konkurso tema – mada ir stilius.

Praeitais mokslo metais Lietuvos mokyklose vykęs pirmasis Solidarumo bėgimas sulaukė didžiulės sėkmės: daugiau kaip 45000 moksleivių bei 3500 mokytojų iš 280 mokyklų susivienijo dėl bendro tikslo - padėti vaikams. Lietuvos vaikai, lankantys vaikų dienos centrus, bei Zambijos, Mikutos kaimo mokyklinukai gavo jiems taip reikalingas mokymosi priemones.

Jau nuo pačio ryto progimnazijoje šurmuliavo mokiniai su gėlėmis, tvyrojo džiugi ir pakili nuotaika - mokiniai sveikino savo mokytojus. Po keturių pamokų dainininkai, šokėjai, dizaineriai, skaitovai, mokinių tarybos nariai, pirmokai ir ketvirtokai pakvietė mokytojus į aktų salę, kur vyko šventė ,,Mano Mokytojau!“

Raseinių Šaltinio progimnazijos 6 A klasės mokiniai, jų auklėtoja Kristina Vileišienė, bei tėveliai saulėtą rytą rinkosi prie mokyklos į tradicinį rugsėjo pirmo šeštadienio susitikimą. Klasės tėvų komitetas šį kartą pasiūlė ne vien tik pramogauti. „Norėtume, kad mūsų vaikai plačiau žvelgtų į pasaulį ir mokintųsi dalintis“ – greičiausiai taip galėtume išsakyti pagrindinę susitikimo mintį, kurią papildo pasirinktas simbolinis paukštelis: toks sočiai pavalgęs, tačiau dar tik auginantis sparnelius.