Konstitucijos egzaminas 2015 progimnazijoje

Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija devintą kartą organizavo tradicine tapusią visuotinę teisinių žinių įvertinimo akciją - Konstitucijos egzaminą 2015 Egzamino globėja – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, o partneriai – DELFI ir LRT.

Visuotinėje teisinių žinių įvertinimo akcijoje dalyvavo ir mūsų progimnazijos 1-8 klasių mokiniai.
Egzamino metu 1-4 klasių mokiniai vykdė kūrybinę užduotį „Mano Lietuvai – 25 metai“, o 5-8 klasių mokiniai sprendė testą, kurio metu atsakinėjo į 30 uždarų klausimų. Mokiniai, teisingai atsakę į ne mažiau kaip 25 klausimus, bus kviečiami į II egzamino etapą.

Nuo spalio 6 dienos portale www.delfi.lt jo lankytojai bus kviečiami balsuoti už geriausiai kūrybinę užduotį atlikusių 1-4 klasių moksleivių darbus.

Kūrybinę užduotį atlikusių 1-4 klasių mokinių kategorijoje bus išrinkti keturi nugalėtojai, testą sprendusių vyresniųjų klasių mokinių atskirose (5-7, 8-10, 11-12) kategorijose – po tris nugalėtojus. Jiems bus įteikti organizatorių ir projekto partnerių įsteigti prizai.

Konstitucijos egzamino 2015 laimėtojai bus pasveikinti 2015 m. spalio 26 d. iškilmingos ceremonijos Prezidentūroje metu.

Rugsėjo 21 – ąją, Pasaulinę medžių sodinimo ir Tarptautinę taikos dieną, mūsų mokykla paminėjo pilietiškai- mokyklos vidiniame kiemelyje buvo pasodintas šermukšnis. Sodinti šermukšnį buvo pasirinkta neatsitiktinai, nes mūsų mokykla šiemet apdovanota pereinamuoju prizu - šermukšnio šakele už pilietiškumo udgymą.

Šaltinio progimnazijoje rugsėjo 16-22 dienomis vyko renginiai, skirti Europos judriajai savaitei. Europos judrioji savaitė yra didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16-22 dienomis. Šia kampanija siekiama skatinti Europos šalių vietos valdžios institucijas diegti ir populiarinti tvarias transporto priemones bei paskatinti gyventojus išbandyti susisiekimo automobiliais alternatyvas.

Raseinių Šaltinio progimnazijos 6 A klasės mokiniai, jų auklėtoja Kristina Vileišienė bei tėveliai saulėtą rytą rinkosi prie mokyklos į tradicinį rugsėjo pirmo šeštadienio susitikimą. Klasės tėvų komitetas šį kartą pasiūlė ne vien tik pramogauti. „Norėtume, kad mūsų vaikai plačiau žvelgtų į pasaulį ir mokytųsi dalintis“, – greičiausiai taip galėtume išsakyti pagrindinę susitikimo mintį, kurią papildo pasirinktas simbolinis paukštelis: toks sočiai pavalgęs, tačiau dar tik auginantis sparnelius.

Vaikų vasaros stovykla - tai puiki galimybė vaikams smagiai ir turiningai praleisti vasaros atostogas, išmokti naujų dalykų, lavinti gebėjimus, bendrauti su savo bendraamžiais, susirasti naujų draugų.

Kaip greitai bėga laikas... Čia nuaidi rugsėjo pirmosios skambutis, čia jis skelbia mokslo metų pabaigą...