Renginiai

Gėris suteikia sparnus - akcijos apibendrinimas

Raseinių Šaltinio progimnazijos 6 A klasės mokiniai, jų auklėtoja Kristina Vileišienė, bei tėveliai saulėtą rytą rinkosi prie mokyklos į tradicinį rugsėjo pirmo šeštadienio susitikimą. Klasės tėvų komitetas šį kartą pasiūlė ne vien tik pramogauti. „Norėtume, kad mūsų vaikai plačiau žvelgtų į pasaulį ir mokintųsi dalintis“ – greičiausiai taip galėtume išsakyti pagrindinę susitikimo mintį, kurią papildo pasirinktas simbolinis paukštelis: toks sočiai pavalgęs, tačiau dar tik auginantis sparnelius. Augant vaikams, keičiasi jų poreikiai, ir namuose visada atsiranda daiktų, kurie tampa „per maži ar per vaikiški“. Visą savaitę peržiūrinėjome spintas ir lentynas: kas atnešė jau išaugtus, tačiau vis dar tvarkingus rūbelius, batus, kuprines, kas - vis rečiau naudojamus stalo žaidimus, pasakų knygas, žaislus, sąsiuvinius ar pieštukus, buvo atridenti ir trys dviratukai. Visi daiktai buvo surūšiuoti, per savaitę papildyti, ir išdalinti mažesniems vaikams, kuriems jų labiau reikia: iš daugiavaikių ar didesnių nepriteklių turinčių šeimų. Tėveliai pasidalino savo patirtimis, kaip reikia mokėti pastebėti šalia esančius, kurie kartais neturi sočiau pavalgyti, ar šilčiau apsirengti. Kiek kartais išmetame maisto produktų ar dar tinkamų naudoti daiktų, kurie gali būti naudingi kitiems. Kaip kartais klasiokų patyčios dėl „nemadingų“ batų būna nukreiptos į vaiką, kuriam tie batai yra vieni vieninteliai... Tiek vaikai, tiek suaugę dažniausiai apie tai net nesusimąstome, kol patys to nepatiriame savo kailiu. Mokėti dalintis iš širdies – taip pat reikia mokintis. Todėl visus suneštus daiktus išdalino patys šeštokai.

„Pradėkim nuo savęs“,- tikriausiai tokį šūkį būtų pasirinkę aktyviausi Raseinių Šaltinio progimnazijos mokinių tėvai, nusprendę surengti akciją „Gėris suteikia sparnus“. Jei esi gyvenimu patenkintas, gali nors dalelę savo gerumo padovanoti kitam, pradžiuginti čia pat esančius vaikus drabužėliais, batukais, knygelėmis, žaislais, dviratukais ar kitais daiktais“, - pastebi Raseinių Šaltinio progimnazijos socialinė pedagogė Dalia Gricienė. Prie 6A klasės idėjos prisijungė 2A, 4A, 5B, 6B, 7C, 8B ir 8C klasės. Tėvelių ir mokytojų pasitarime nuoširdžiai kalbėjomės, kad reikia mokytis dalintis, kaip padovanoti daiktą, kad nebūtų užgautas šalia esančio žmogaus orumas. Mūsų daiktai (rūbai, knygos, kanceliarinės prekės, žaislai, trys dviračiai, kompiuteris ir jo priedai) iškeliavo į aštuonias progimnazijos moksleivių šeimas, 4 daugiavaikes šeimas Kaulakiuose, Pareizgupy, Šiluvoje ir Raseiniuose bei Raseinių Vaikų globos namus. 

Pasibaigus akcijai, jos dalyviai kalbėjo:
„Šiek tiek nerimavau, vykdama pas svetimus žmones, bet žinojau, kad vežame dovanas. Buvo įdomu, greitai susipažinome su tų šeimų vaikais, kartu pažaidėme. Pastebėjau, kad mamos džiaugėsi mūsų atvežtais daiktais. Nustebino, kad ir mes gavome lauktuvių.“ (šeštokė)
„Man akcija labai patiko, norėčiau, kad jų būtų daugiau. Aš džiaugiuosi, kad galėjau kažkam išpildyti svajonę“. (šeštokė)
„Liūdna, kad žmonės taip gyvena. Pasijutau gana blogai, kad aš taip gerai gyvenu, o kiti negali nusipirkti nei šokoladuko ar sąsiuvinių“. (šeštokė)
„Labai patiko tai, ką darėme. Reikėtų daugiau padėti tokioms šeimoms“. (šeštokė)
„Mūsų nuotaika buvo puiki, nes duoti visada smagu. Kartu su vaikais džiaugiamės, kad radome naujus namus mūsų daiktams.“ (mama)
„Kiekvienas daiktas yra sukurtas žmonių rankų ir gali nugyventi ilgą gyvenimą. Niekada neskubu nieko išmesti. O vaikiški rūbai iš tikro dažnai padeda užaugti ne vienam vaikui, nes vaikai auga greičiau, nei kartais tas rūbas ar batai susidėvi. Smagu dalintis, keistis, padėti.“ (mama)
„Gerus darbus daryti gera. Ir visiškai nesvarbu kam. Džiaugsmas akyse ir šiek tiek nejaukumo – ir tie žmonės tampa dar artimesni. Norisi bendrauti, pažinti, suprasti, padėti. Ir tuomet supranti, kiek daug galima nuveikti bendradarbiaujant ir geranoriškai dalijantis. Ačiū visiems už bendrystę, auginat gerumo sparnus.“ (mama)
„Mokiniai, pasirinkę reikalingų daiktų, išeidavo švytinčiomis akimis, nedrąsiai tardami „ačiū“. Perduodame tuos gražius ir brangius „ačiū“ visiems, kurie dalinote savo gerumą, laiką ir daiktus. Ačiū, kad esate neabejingi ir supratingi, savo pavyzdžiu užkrėsdami kitus, auklėdami savus.“ (progimnazijos socialinė pedagogė)
„Dėkoju už itin aktyvų įsitraukimą į gerumo akciją, už jautrią širdį, dėmesingumą nepažįstamiems, sukurtą bendrumo jausmą, sumanymų palaikymą ir įgyvendinimą. Manau, kad gražūs pavyzdžiai gali įkvėpti kilniems darbams ir kitus“. (auklėtoja)
Tegul mūsų paukščiukai augina sparnus ir dideles širdeles. Iš tikro - pradėkim nuo savęs...

6 A klasės vardu - mama Irena 

 
Ankstesnės naujienos


Kasmet vis daugiau bendraminčių susirenka į Judėjimo savaitės renginius, tad ir mes tęsėme šią tradiciją.

Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija devintą kartą organizavo tradicine tapusią visuotinę teisinių žinių įvertinimo akciją - Konstitucijos egzaminą 2015 Egzamino globėja – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, o partneriai – DELFI ir LRT.

Rugsėjo 21 – ąją, Pasaulinę medžių sodinimo ir Tarptautinę taikos dieną, mūsų mokykla paminėjo pilietiškai- mokyklos vidiniame kiemelyje buvo pasodintas šermukšnis. Sodinti šermukšnį buvo pasirinkta neatsitiktinai, nes mūsų mokykla šiemet apdovanota pereinamuoju prizu - šermukšnio šakele už pilietiškumo udgymą.

Šaltinio progimnazijoje rugsėjo 16-22 dienomis vyko renginiai, skirti Europos judriajai savaitei. Europos judrioji savaitė yra didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16-22 dienomis. Šia kampanija siekiama skatinti Europos šalių vietos valdžios institucijas diegti ir populiarinti tvarias transporto priemones bei paskatinti gyventojus išbandyti susisiekimo automobiliais alternatyvas. 

Raseinių Šaltinio progimnazijos 6 A klasės mokiniai, jų auklėtoja Kristina Vileišienė bei tėveliai saulėtą rytą rinkosi prie mokyklos į tradicinį rugsėjo pirmo šeštadienio susitikimą. Klasės tėvų komitetas šį kartą pasiūlė ne vien tik pramogauti. „Norėtume, kad mūsų vaikai plačiau žvelgtų į pasaulį ir mokytųsi dalintis“, – greičiausiai taip galėtume išsakyti pagrindinę susitikimo mintį, kurią papildo pasirinktas simbolinis paukštelis: toks sočiai pavalgęs, tačiau dar tik auginantis sparnelius.