Renginiai

Mokinių tarybos akcija ,,Tylos stebuklinga versmė“

Lietuvoje ir daugelyje kitų pasaulio valstybių kasmet balandžio mėnesį minima tarptautinė triukšmo supratimo diena, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į ilgalaikio triukšmo poveikio sukeliamas neigiamas pasekmes gyventojų sveikatai. 2015 m. balandžio 30 d. tarptautinė triukšmo supratimo diena mūsų mokykloje buvo minima antrą kartą. 

Akcijos tikslas – ugdyti mokinių supratimą apie triukšmo žalą. 
Akcijos uždaviniai:
1. Aiškinti ilgalaikio triukšmo poveikio sukeliamas neigiamas pasekmes žmogaus sveikatai.
2. Ugdyti  mokinių atsakomybę dėl keliamo triukšmo.

Tą dieną mokykloje prieš pirmą pamoką  mokinių tarybos nariai visiems mokyklos bendruomenės nariams dalino emblemas, skatinančias būti tylesniems. Per antrą pamoką 8c klasės mokinės Goda Globytė ir Julija Janušaitytė priminė mokiniams apie akcijos svarbą, ilgalaikio triukšmo pasekmes. 

Mokiniai buvo kviečiami prie ,,Šnabždesių sienos“ atsakyti į klausimus apie triukšmą (Kodėl triukšmas žmogui kenkia?, Kaip manai, kas mokykloje labiausiai triukšmauja?, Ką siūlai, kad triukšmo mokykloje būtų mažiau?). Atsakymai buvo labai įvairūs:  ,,triukšmas kenkia sveikatai, skauda galvą“, ,,kenkia organizmui, klausai“, ,,sunku susikaupti“, ,,mokykloje triukšmauja visi mokiniai“, ,,triukšmauja didesni mokiniai“, ,,mokiniai triukšmauja, nes visi nori pasišnekėti“, ,,siūlau mokykloje sėdėti ramiai ir netriukšmauti“, ,,bausti!“, ,,patylėk minutę – padarysi gerą darbą“, ,,stenkimės gyventi bei mokytis tyliau!“, ,,už triukšmą bausti“. 

Prisiminkime – TYLA YRA DIDELĖ GALIA! Stenkimės vadovautis Antuano de Sent Egziuperi mintimi: sielos erdvė, kurioje ji gali išskleisti sparnus, yra tyla. 

Mokytoja Vilma Gricienė 
Ankstesnės naujienos


Šiais mokslo metais Raseinių Šaltinio progimnazija jau trečius metus dalyvavo mokinių kūrybiškumo ugdymo programoje „Kūrybinės partnerystės“ (KP). Mes, įvairių dalykų mokytojai, taip pat aktyviai įsitraukėme į šią programą, dalyvaudami susitikimuose ir užsiėmimuose su kūrybos agente Jurgita Nagrockyte ir kuriančiais praktikais Marija Šaboršinaite bei Justu Rožėnu. KP programos idėja gimė Anglijoje, todėl mūsų mokykla, kaip ir visos kitos Lietuvos mokyklos, dalyvaujančios KP programoje, gavo kvietimą teikti paraiškas stažuotei į Jungtinę Karalystę, kurioje mokytojai buvo supažindinti su šios programos įgyvendinimo patirtimi įvairiose Anglijos ugdymo įstaigose. Sėkmė nusišypsojo man, anglų kalbos mokytojai metodininkei Albinai Abromavičienei. Taigi balandžio 27 - gegužės 1 dienomis tobulinau savo kvalifikaciją stažuotėje, Newcastle mieste, Šiaurės Rytų Anglijoje. 

Gegužės 7- osios popietę mokyklos muziejuje susirinko būrys 6-7 klasių skaitovų. Jau trečią kartą čia vyko meninio skaitymo anglų, rusų ir vokiečių kalbomis konkursas. 

Gegužės 6 dieną mūsų mokyklos pradinių klasių mokinių komanda: Pijus Globys, Gunda Bražaitė, Rokas Čepauskas ir Jomilė Baltrušaitytė dalyvavo pradinių (1-4) klasių mokinių konkurso „Šviesoforas“ III (regioniniame) ture.

Mokykloje lankėsi Palangos insektariumo darbuotojai, kurie pristatė puikią edukacinę pamoką ,,Nariuotakojai mano mokykloje‘‘. 

Kasmet mokyklų duris praveria tūkstančiai mokinukų pirmokėlių. Neretai vaikučių širdelėse džiaugsmą užgožia jaudulys: „Kaip mokykloje seksis? Ar susirasiu draugų?“ Nerimauja ir vaikučių tėveliai: „Kaip seksis vaikui? Ar nebus jam per sunku?“ Juk tapti mokiniu - tikras vaiko gyvenimo lūžis, kurį sąlygoja fiziologinė ir psichologinė branda.