Renginiai

Priešmokyklinukų akcija „Matuojuosi pirmoko kuprinę“

Kasmet mokyklų duris praveria tūkstančiai mokinukų pirmokėlių. Neretai vaikučių širdelėse džiaugsmą užgožia jaudulys: „Kaip mokykloje seksis? Ar susirasiu draugų?“ Nerimauja ir vaikučių tėveliai: „Kaip seksis vaikui? Ar nebus jam per sunku?“ Juk tapti mokiniu - tikras vaiko gyvenimo lūžis, kurį sąlygoja fiziologinė ir psichologinė branda.

Kad pirmoje klasėje sunkumų iškiltų kuo mažiau, balandžio 20-21 dienomis Šaltinio progimnazijoje vyko akcija „Matuojuosi pirmoko kuprinę“. Mokyklos priešmokyklinukai lankėsi pirmokų pamokose, kartu mokėsi, žaidė, šoko, dainavo... Išbandė „stebuklingą“ lentą (interaktyvią ugdymo priemonę), aktyvaus atsako sistemos pultelius (ActivExpression), dėjosi ant pečių pirmoko kuprinę, svarstė, ar sunku bus tokią kas rytą nešti į mokyklą. Norėdami išsiaiškinti, ar kuprinės sunkios, jas svėrė. Pati sunkiausia kuprinė svėrė 5 kilogramus, ją nešiojo pirmokėlis berniukas, o mažiausiai svėrė mergaitės kuprinė – 2 kilogramus. Atsisveikindami  pirmokėliai priešmokyklinukams padovanojo po gražią nupieštą šypsenėlę ir palinkėjo drąsiai peržengti pirmosios klasės durų slenkstį. 

Per šią akciją žengėme dar vieną žingsnelį - brandumo mokytis pirmoje klasėje link. 

Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Ilona Zybartė ir Irena Januškienė
Ankstesnės naujienos


Raseinių krašto istorijos muziejuje 5b ir 5c kl. mokiniams vyko lietuvių kalbos pamokos „Liaudies buitis ir pasaulėjauta V. Krėvės apsakyme „Antanuko rytas““. 

Mokytojas – tai profesija, kurios niekada nenustoji mokytis, tai darbas, kuriame kiekviena diena pilna iššūkių ir kūrybos. Kūrybiškas mokymas(-is) – tai mokymas (-is), kai mokinių akys dega smalsumu, galvos pilnos klausimų ir norų, o mokytojas garuojančios kavos puodelį ar numestą saldainio popierėlį paverčia mokymosi objektu ar mokymo priemone, drumzlina vandens bala tampa mokymosi erdve, kompiuterinis žaidimas - tolerancijos mokymo priemone...

Balandžio 15 dieną Panevėžio ,,Šaltinio“  progimnazijoje vyko Šaltinio vardą turinčių Lietuvos mokyklų susitikimas. Jame dalyvavo Tauragės ,,Šaltinio“ progimnazija, Marijampolės ,,Šaltinio“ pagrindinė mokykla, Raseinių Šaltinio progimnazija ir renginio organizatoriai panevėžiečiai. 

Kovo mėnesio paskutinę savaitę mokykloje net tris vakarus vyko labai svarbi ir visų laukiama tradicinė šventė ,,Mokyklos garbė“. Šventės metu buvo pagerbtas naujas mokyklos Garbės narys - tai buvusi mūsų mokyklos vokiečių kalbos mokytoja Lolita Stalioraitienė. Apdovanoti net 115 - 1-4 kl. ir 78 – 5-8 kl. puikiai ir labai gerai besimokantys mokiniai, žinių konkurso ,,Pažinimo versmės“ nugalėtojai. 

Kovo 27 d. Raseinių Šaltinio progimnazijoje jau trečius metus vyko rajoninis 7-8 klasių mokinių technologijų ir menų (dailės, muzikos, choreografijos) konkursas „Aš galiu“. Konkurse be Šaltinio progimnazijos komandos (mokyt. L. Miklius) dalyvavo Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos komanda (mokyt. J. Gailius) ir Raseinių raj. Ilgižių mokyklos - daugiafunkcinio centro komanda (mokyt. Ž. Radvilavičiūtė).