Renginiai

Inkilų kėlimo misija baigta

Kovo 27 dieną dvi mūsų mokyklos jaunųjų miškininkų būrelio ,,Šaltinukas“ atstovės kartu su mokytoja ir Raseinių miškų urėdijos miško želdinimo ir apsaugos inžinieriumi Arūnu Girdzijausku dalyvavo baigiamajame akcijos ,,Paukščiai grįžta namo“ renginyje, kuris vyko Vilniuje. Ankstyvą rytą ant Puškorių piliakalnio susirinko moksleiviai iš visos Lietuvos ir kartu su miškininkais bei tautodailininku Jonu Bugailiškiu iškėlė atsivežtus inkilus. Ant vienetinio, tautodailininko išskobto  inkilo – žuvies – pasirašė visi dalyviai, ir jis taip pat buvo pakabintas. 

Šiųmetinių paukščių sutiktuvių akcentas – video filmukų apie paukščius, gamtą ir pavasarį konkursas. Šiame konkurse mūsų rajone ir laimėjo mūsų mokyklos jaunųjų žurnalistų ir gamtininkų sukurtas filmukas ,,Paukščių belaukiant“. Iš viso šiam konkursui buvo pristatyti 43 filmukai. Visiems dalyviams, susirinkusiems į Generalinės miškų urėdijos būstinės Aplinkos ministerijos aktų salę, buvo pademonstruoti dešimt komisijos atrinktų filmukų. Dešimt video filmukų laureatų iš akcijos globėjo aplinkos ministro Kęstučio Trečioko ir generalinio miškų urėdo dr. Rimanto Prūsaičio rankų atsiėmė vertingas dovanas. Neliko be lauktuvių ir kiti 33 filmukų autoriai – jiems irgi rankas spaudė akcijos globėjas ir generalinis miškų urėdas, koncertavo dainingoji Vaida Genytė.

Dėkojame Raseinių miškų urėdijai už galimybę dalyvauti šioje puikiai organizuotoje šventėje, pabūti kartu su bendraminčiais.

Biologijos mokytoja G. Barakauskienė

 
Ankstesnės naujienos


Kovo 25 d. Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinėje mokykloje vyko Raseinių rajono ikimokyklinio amžiaus vaikų ir pradinių klasių mokinių Velykinių atvirukų konkurso laureatų apdovanojimas. 

Kasmet pavasarį Raseinių rajone vyksta priešmokyklinio amžiaus vaikų (6- 7 m.) meninio skaitymo konkursas. Jau antrus metus konkursas „Vaikystės spalvos“ vyksta Raseinių Šaltinio progimnazijoje. Norą dalyvauti jame pareiškė 23 priešmokyklinukai iš įvairių rajono ugdymo įstaigų. 

Kovo 23-24 dienomis mokykloje vyko rusų kalbos dienų renginiai. Pirmąją dieną į skaityklą susirinko šeštokų komandos. Čia buvo surengtas konkursas „Žodis po žodžio”. Vyko atkakli kova dėl I-osios vietos. Nugalėtojus išaiškinti padėjo 8b klasės mokinės Laima ir Marija. Visų klasių komandos sėkmingai įveikė įvairias užduotis, bet geriausiai sekėsi 6b klasės komandai. Konkurso pabaigoje visi draugiškai ir linksmai dainavo.

Kovo 20 dieną kartu su Pasauline Žemės diena minima ir Tarptautinė miškų diena. Šaltinio progimnazijos Jaunųjų miškininkų būrelio narės, 7b klasės mokinės - Saida Mačianskaitė, Agnė Majauskaitė ir Gabija Žaltauskytė - kartu su mokytoja ir miškininkais šią dieną paminėjo Aleksandro Stulginskio universitete, kur vyko renginys ,,Tarptautinė miškų diena 2015“. 

Žemei svarbus kiekvienas gyvas organizmas, o kiekvienam žmogui turi būti svarbi mūsų žemė. Šaltinio progimnazijos bendruomenė šiemet Pasaulinę Žemės dieną minėjo kviesdama visus mokinius susimąstyti apie savo elgesį gamtoje.