Renginiai

Etnografijos pamokos muziejuje

Raseinių krašto istorijos muziejuje 5b ir 5c kl. mokiniams vyko lietuvių kalbos pamokos „Liaudies buitis ir pasaulėjauta V. Krėvės apsakyme „Antanuko rytas““.

Mokiniams, apvaikščiojus ir apžiūrėjus etnografijos sales, gyvenimas, aprašytas apsakyme, pasidarė artimesnis ir suprantamesnis. Penktokai, dirbdami grupėmis, turėjo perskaityti ištraukas iš kūrinio ir pristatyti senovinį liaudies buities daiktą: verpimo ratelį, ąsotį, puodą, samtį, lininį rankšluostį, namuose austą skarą, marškinėlius, žibalinę lempą. Tai buvo juoko, kai ne visi atskyrė ližę nuo žarsteklio!.. „Sužinojau, kaip žmonės gyveno senovėje“, „Sužinojau, kad lininis rankšluostis buvo trobos puošmena“, „Pamačiau lopšį, kuriame tikriausiai senelė sūpavo Antanuką“, – mintimis dalijosi penktokai.

Neringa Viršilienė, lietuvių kalbos mokytoja

 
Ankstesnės naujienos


Mokytojas – tai profesija, kurios niekada nenustoji mokytis, tai darbas, kuriame kiekviena diena pilna iššūkių ir kūrybos. Kūrybiškas mokymas(-is) – tai mokymas (-is), kai mokinių akys dega smalsumu, galvos pilnos klausimų ir norų, o mokytojas garuojančios kavos puodelį ar numestą saldainio popierėlį paverčia mokymosi objektu ar mokymo priemone, drumzlina vandens bala tampa mokymosi erdve, kompiuterinis žaidimas - tolerancijos mokymo priemone...

Balandžio 15 dieną Panevėžio ,,Šaltinio“  progimnazijoje vyko Šaltinio vardą turinčių Lietuvos mokyklų susitikimas. Jame dalyvavo Tauragės ,,Šaltinio“ progimnazija, Marijampolės ,,Šaltinio“ pagrindinė mokykla, Raseinių Šaltinio progimnazija ir renginio organizatoriai panevėžiečiai. 

Kovo mėnesio paskutinę savaitę mokykloje net tris vakarus vyko labai svarbi ir visų laukiama tradicinė šventė ,,Mokyklos garbė“. Šventės metu buvo pagerbtas naujas mokyklos Garbės narys - tai buvusi mūsų mokyklos vokiečių kalbos mokytoja Lolita Stalioraitienė. Apdovanoti net 115 - 1-4 kl. ir 78 – 5-8 kl. puikiai ir labai gerai besimokantys mokiniai, žinių konkurso ,,Pažinimo versmės“ nugalėtojai. 

Kovo 27 d. Raseinių Šaltinio progimnazijoje jau trečius metus vyko rajoninis 7-8 klasių mokinių technologijų ir menų (dailės, muzikos, choreografijos) konkursas „Aš galiu“. Konkurse be Šaltinio progimnazijos komandos (mokyt. L. Miklius) dalyvavo Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos komanda (mokyt. J. Gailius) ir Raseinių raj. Ilgižių mokyklos - daugiafunkcinio centro komanda (mokyt. Ž. Radvilavičiūtė). 

Lietuvos mokinių olimpinio festivalio finalinėse smiginio varžybose dalyvavo mūsų progimnazijos mergaičių komanda. Varžybose dalyvavo 27 komandos.