Renginiai

Renginiai, skirti Pasaulinei Žemės dienai paminėti

Žemei svarbus kiekvienas gyvas organizmas, o kiekvienam žmogui turi būti svarbi mūsų žemė. Šaltinio progimnazijos bendruomenė šiemet Pasaulinę Žemės dieną minėjo kviesdama visus mokinius susimąstyti apie savo elgesį gamtoje.

Kovo 16-19 dienomis Dubysos regioninio parko vyr. kultūrologė Laimutė Pečkaitienė 1-8 klasių mokiniams vedė edukacinius užsiėmimus ,,Plastikinio kamštelio kelionė”. 

Kovo 20 d. 5b ir 8c klasių mokiniai dalyvavo eisenoje į Žemaičio aikštę Žemės dieną paminėti. Tą pačią dieną Jaunųjų miškininkų būrelio atstovės su mokytoja Kaune Aleksandro Stulginskio universitete dalyvavo Tarptautinės miškų dienos paminėjime. Pasaulinė Vandens diena mokykloje taip pat buvo paminėta. Kovo 20 d., per pirmą visų dalykų pamoką, buvo kalbama apie vandens reikšmę. O kovo 24 d. vyko ,,Vandens šou”, kurio metu mokiniams ir mokytojams  už teisingus atsakymus apie vandenį buvo išdalinta apie 80 buteliukų geriamo vandens ,,Tichė”. 

Mokiniai, dalyvavę inkilų gaminimo akcijoje, labai laukė kovo 23 dienos. Šią dieną miškininkai suorganizavo mums puikią, įsimintiną išvyką į Padubysio girininkijos mišką. Aplink Gražųjį ąžuolą augančiuose medžiuose buvo pakabinti mokinių padaryti inkilai. Mokiniai kartu su savivaldybės, Raseinių miškų urėdijos, Dubysoso regioninio parko atstovais buvo ne tik pavaišinti ant laužo virta koše, troškiniu,sula, bet ir dalyvavo R. Juzikio suorganizuotame žinių patikrinimo turnyre apie inkilus. Laimėtojai gavo dovanų – šakočius, kuriuos visi draugiškai suvalgėme jau mokykloje. Nesvarbu, kad medžių viršūnės lingavo nuo vėjo, laužo ir gamtą mylinčių žmonių draugijoje buvo šilta, miela ir jauku. 

Viliamės, kad mokiniai Žemę saugos ne tik tą vieną – Pasaulinę Žemės – dieną. Tikimės, kad saulės užtemimas lygiadieniu buvo ženklas, kurį davė gamta, o žmogus jį suprato.

Biologijos mokytoja  G. Barakauskienė

 

 
Ankstesnės naujienos


Renginys ,,Žeme, tu mūsų turtas'', skirtas Žemės dienai paminėti

Rajoninio renginio ,,Žeme, tu mūsų turtas'' programa parsisiuntimui

Kovo mėnesį pradinių klasių mokiniai dalyvavo akcijoje „Ačiū. Labas“. Šiais metais akcija skirta ne tik moksleivių kultūringo elgesio mokymui, bet ir nepriklausomos Lietuvos gimtadienio paminėjimui.

Išrinktas video filmukų konkurso ,,Paukščiai grįžta namo'' nugalėtojas

VĮ Raseinių miškų urėdijoje vykusio video filmukų konkurso „Paukščiai grįžta namo" nugalėtoju išrinktas Raseinių Šaltinio progimnazijos Jaunųjų miškininkų būrelio „Šaltinukas“ video filmukas „Paukščių belaukiant", autorius 7b kl. mokinė Saida Mačianskaitė, būrelio vadovė mokytoja Gileta Barakauskienė.

Filmuką galima peržiūrėti:
https://drive.google.com/file/d/0B428iQoIXmU8bDJqY3JINUhQd2s/view?usp=sharing

5-6 kl. mokiniams vyko paskaita – viktorina „Maisto švaistymas“. Jos tikslas – skatinti vaikus nešvaistyti maisto, pirkti jo tik tiek, kiek reikia. Kalnai išmesto į sąvartynus maisto, kas penktas Lietuvoje badaujantis žmogus – tokie vaizdai, stebint ištrauką iš dokumentinio filmo, nepaliko nė vieno abejingo. O ar taupo maistą mūsų mokyklos mokiniai? Nuotaikingą interviu apie maisto švaistymą parengė mūsų jaunieji žurnalistai. Deja, dauguma vaikų lengva ranka išmeta prakąstą obuolį, nemažai maisto palieka lėkštėje, nė nesusimąstydami apie taupymą, apie tai, kad šiandien dar ne visi sotūs...

Šių metų kovo 10 d. 14.00 val. Šaltinio progimnazijoje vyko konkursas ,,Mokyklos talentai“. Džiugu, kad ši šventė patraukė ne tik mokinių, bet ir tėvelių dėmesį. Aktų salė buvo pilnutėlė žiūrovų, mokiniai atėjo palaikyti klasės draugų ir išrinkti labiausiai patikusį dalyvį. Tiek dalyvių, norinčių parodyti savo gebėjimus ir talentus, dar nebuvo! Konkursą vedė talentingi mokyklos skaitovai: Nojus Globys (6c kl.) ir Emilija Barakauskaitė, buvusi mūsų mokyklos mokinė (šiuo metu mokosi Prezidento Jono Žemaičio gimnazijoje). Susikaupę ir pilni jaudulio net 44 jaunieji talentai kantriai laukė pasirodymo.